• autor: iskrapsary, 2014-08-24 12:11

Nareszcie zakończył się rozbrat ze spotkaniami o stawkę. Od sobotniego popołudnia sympatycy sportu kopanego w okręgu mogą oglądać spotkania B- klasy.

W tym roku liga składa się z nieparzystej ilości drużyn, wobec czego w każdej kolejce pauzuje jedna drużyna. W pierwszej wypadło na zespół Górnika Sosnowiec.

W sobotę odbyły się dwa spotkania wyżej wymienionej ligi.

Giebło ograło 5 do 3 Płomień Niegowonice a Nasza drużyna pewnie wygrała 0 do 3 z Olimpią Włodowice.

Do Włodowic zawodnicy pojechali bardzo zdeterminowani.

Trener na czwartkowym treningu wybrał "osiemnastkę meczowa".

Kadra w tym sezonie zapowiada się bardzo ciekawie i dobrze to rokuje.

Do pierwszego składu trener desygnował :

Mańka- Szafruga; Jakubczyk; Popławski; Wąż- Nowak; Grzyb; Szczypa; Wiśniewski- Wojtas; Gilewski

Od pierwszych minut to drużyna gości narzuciła swoje tempo.

Iskra starała się konstruować swoje akcje szybko ale zawsze brakowało ostatniego podania bądź dokładności strzału.

Pierwszą bramkę dopiero w około 30 minucie zdobywają goście.

Po przejęciu piłki Patryk Szczypa zagrywa do przodu do Mariusza Grzyba. Ten drugi posyła piłkę w okolice 16 metra do Damiana Wiśniewskiego który na pełnym "gazie" wbiega w pole karne. Tam zostaje sfaulowany i arbiter nie zawahał się użyć gwizdka. Jedenastkę wykonuje Piotr Szafruga pewnie zamieniając  na bramkę.

Pewnie spisująca się defensywa i dobrze broniący Krystian Mańka pewnie rozbijali ataki gospodarzy.

W pierwszej połowie żółtą kartkę otrzymał Romek Gilewski za szarpankę z przeciwnikiem.

Do przerwy wynik 0-1

Już na początku drugiej części gry Iskra miała dwie doskonałe akcje do podwyższenia wyniku. Pierw po dobrym przejęciu Bartek Nowak w pełnym biegu wchodzi w pole karne. Oddaje mocny strzał w długi róg ale niestety piłka ląduje tylko na słupku.

Drugą żółtą kartkę dla Iskry obejrzał Patryk Szczypa.

Olimpia miała kilka groźnych wrzutek w pole karne. Na szczęście Damian Popławski i Mateusz Jakubczyk pewnie wybijali raz po raz. Trzeba pochwalić bardzo trzeźwe zachowania Krystiana Mańki który wyczuwał lot piłki i pewnie ją piąstkował lub łapał.

Chwile potem po ogromnym zamieszaniu Romek Gilewski oddaje strzał z 15 metra ale futbolówka trafia w poprzeczkę.

Jak mawia stare powiedzenie co sie odwlecze....

Prawą stroną jeden z wielu tego dnia doskonałych rajdów Damiana Wiśniewskiego. Mija kilku rywali i mocno zagrywa w pole karne. Tam wykazując się idealnym timingiem Bartek Nowak uprzedza obrońce i głową posyła piłkę do siatki rywali. Mamy 0-2.

W 60 minucie za Romka Gilewskiego wchodzi Czarek Krasoń.

Chwilę później za Patryka Szczypę wchodzi Gracjan Czepiec.

W 70 minucie Damian Wiśniewski Przejmuje piłkę na środku pola i jak taran mija kolejnych rywali. Na ukoronowanie tej akcji strzela w lewy róg bramki i zdobywa trzecią bramkę dla Iskry.

W 75 minucie za Mariusza Grzyba wchodzi Damian Fickowski.

W 80 za Bartka Nowaka na polu gry pojawia się Przemek Żygała.

Wynik do końca nie uległ zmianie.
Chociaż rezultat mógł być o wiele wyższy cieszą zdobyte trzy punkty i trzy bramki.